کلینیک آسیا کلینیک آسیا کلینیک آسیا کلینیک آسیا کلینیک آسیا
دسته: __

جدیدترین نتایج از طرح تحقیقاتی تکثیر و کشت سلولهای بنیادی فولیکول مو در ایران

تکنیک کاشت سلولهای بنیادی فولیکول مو همزمان در آمریکا در 2 موسسه تحقیقاتی در حال انجام است که یکی از آنها ISHRSآمریکا (انجمنبین المللی پیوند مو) که با همکاری مرکز تحقیقات پوست و سلولهای بنیادی دانشگاه تهران و موسسه رویان در حال انجام این پروژه می باشد . این پروژه در حال حاضر در فاز حیوانی با نتایج قابل قبولی همراه بوده است ولی در انسان نتایج قابل قبولی نداشته است که امید است در آینده نزدیک بتوان تحولی در درمان ریزش مو ایجاد کرد. کشف سلولهای بنیادی فولیکول مو مژده ای بود برای بیمارانی که از ریزش مو رنج می برند. در این روش واکنش متقابل سلولهای بنیادی فولیکول مو hair follicle stem cell (FSC)با سلولهای مزانشیمال درم در محیط آزمایشگاه با تکثیر قابل توجهی همراه بوده است. در پروژه پیوند سلولهای درمال پاپیلای انسانی، نمونه کوچکی از فولیکولهای مو در طول یک پروسه جراحی تحت بی حسی موضعی از اسکالپ بیمار برداشته می شود. این سلولها از بقایای فولیکول مو جدا می گردد. و در یک محیط کشت مناسب در طول 3 هفته تکثیر شده و به صورت سوسپانسیون استریل در یک محیط انتقال مخصوص تزریق می گردد. تزریقات بصورت سطحی انجام شده و به دنبال این عمل، روش موی جدید بعد از تقریباً 3 ماه اتفاق می افتد. کاربرد کلینیکی این روش در مطالعات متفاوت است. فاز 1 این پروژه در 7 داوطلب در انگلستان صورت گرفت و نتایج منفی گزارش شد ولی در فاز IIکه توسط دکتر Farjoدر حال انجام است بصورت کلی موهای ایجاد شده، 40% افزایش موها در هر سایز 18% افزایش مو با قطر بیشتر از 30 میکرون بوده است.

ادامه مطلب...
دسته: __

واكسن ويروس پاپيلوماي انساني (عامل زگيل تناسلي)

Anti HPV Vaccine - Gardasil واکسن گارداسیل نام دیگرش silgard، واکسنی است که برای پیشگیری انواع مشخصی از HPV خصوصا تیپ 6،11،16،18 است کاربرد دارد.بنابراین حدود 60-70% سرطان های دهانه رحم را پیشگیری می کند همچنین سرطانهای مقعد ، ولو ،واژن ، وآلت مردان را نیز که با این تیپ HPVها ارتباط دارند پیشگیری می کند .همچنین تیپ های 11و 6 که 90% زگیل های تناسلی را ایجاد می کند پیشگیری می کند .بنابراین این واکسن گارداسیل 90% زگیل های تناسلی را پیشگیری می کند .

ادامه مطلب...
دسته: __

تایید داروی جدید برای سرطان پوست

اداره غذا و داروی آمریکا (FDA) داروی جدیدی زلبوراف (Zelboraf) را برای درمان سرطان بدخیم پوست (ملانوما) تایید کرد. به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، اداره غذا و داروی آمریکا (FDA) داروی جدیدی به نام زلبوراف (Zelboraf) را برای درمان بیماران مبتلا به سرطان بدخیم پوست (ملانوما) که در مرحله متاستاز (همه گیری در بدن) قرار داشته و یا اینکه سرطانشان توسط عمل جراحی قابل برداشت نیست، تایید کرده است.

ادامه مطلب...
دسته: __

7 استان پرخطر کشور در زمینه ایدز!

رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت فهرست‌ استان‌های پرخطر کشور در زمینه ایدز را اعلام کرد. به گزارش داروغذا به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ، دکتر محمد مهدی گویا در نخستین کارگروه سلامت و امنیت غذایی که در دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد، با اشاره به استانهای پرخطر کشور در زمینه ایدز، گفت: استانهای مازندان، کرمانشاه، فارس، هرمزگان، خراسان رضوی ، اصفهان و تهران از استانهای پرخطر در این زمینه به شمار می روند. وی با اشاره به شناسایی 282 بیمار مبتلا به HIV در مازندران، گفت: 105 نفر نیز به دلیل ابتلا به این بیماری جان باخته‌اند. رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت تصریح کرد: تعداد مبتلایان به ایدز در مازندران باید بیش از یک هزار و 500 نفر باشد که تاکنون یک پنجم مبتلایان شناسایی شدند و مابقی به راحتی در میان ما زندگی کرده و عفونت خود را منتقل می‌کنند.

ادامه مطلب...
دسته: __

پنی سیلین های چینی مجوز بهداشت دارند یا خیر؟

رئیس انجمن داروسازان ایران گفت: گزارشی از توزیع پنی سیلین چینی در هیچ داروخانه‌ای نداریم، رسانه‌ها اعلام کرده‌اند اگر چنین موضوعی صحت داشته باشد باید مشخص شود، این داروها مجوز وزارت بهداشت داشته یا قاچاق بوده‌اند.

ادامه مطلب...
دسته: __

داروی جدید برای مقابله با سلولهای ملانوم

تحقیقات نشان می دهد که یک گیرنده پروتئینی به نام MER درملانوم بیان می شود و داروی تحقیقاتی UNC1062، سیگنالینگ MER را در این سلولها مهار کرده و آنها را می کشد. به گزارش بنیان به نقل از medicalxpress، تحقیقات مشترک ارائه شده توسط دانشگاه کلرادو ، مرکز سرطان دانشگاه کارولینای شمالی ، دانشکده پزشکی هاروارد و دانشگاه پیتزبورگ در کنفرانس سالانه انجمن آمریکایی تحقیقات سرطان (AACR) ، نشان می دهد که یک گیرنده پروتئینی به نام MER درملانوم بیان می شود و داروی تحقیقاتی UNC1062، سیگنالینگ MER را در این سلولها مهار کرده و آنها را می کشد. دکتر Doug Graham محقق مرکز سرطان CU و دانشیار اطفال و ایمونولوژی در دانشگاه کلرادو ، نویسنده ارشد این مقاله می گوید: "اینکه بیان گیرنده MER کاملا با پیشرفت بیماری مرتبط است بسیار هیجان انگیز است. پس از اثبات این ارتباط بین بیان گیرنده MER و مرحله بیماری در بافت ملانوم بدست آمده از نمونه های بیمار، گراهام و همکارانش بررسی کردند که چه اتفاقی خواهد افتاد اگر آنها این سیگنالینگ MER را قطع کنند. خوشبختانه، محققان دانشگاه کارولینای شمالی به تازگی یک ترکیب جدید به نام UNC1062 را یافتند که این ویژگی را داشته و این ارتباط را قطع می کند.

ادامه مطلب...
دسته: __

لیزر ممکن است به بیماران مبتلا به سرطان کمک کند

تیمی از پژوهشگران بریزبن و فرانسه دریافتند که استفاده از لیزر با سطح پایین، ممکن است به درمان بیماران مبتلا به سرطان کمک کند. لیزر ممکن است به بیماران مبتلا به سرطان کمک کند به گزارش بنیان به نقل از ABC ، تیمی از پژوهشگران بریزبن و فرانسه دریافتند که استفاده از لیزر با سطح پایین، ممکن است به درمان بیماران مبتلا به سرطان کمک کند. دکتر Raj Nair از دانشگاه گریفیث درکنفرانس پزشکی کوئینزلند گفت که درمان با لیزر می تواند درد و رنج بیماران و عوارض جانبی ناشی از بیماری آنها را تسکین دهد. دکتر Nair می گوید: این درمان بیماری های دهانی ناشی از شیمی درمانی، پیوند سلول های بنیادی و پرتودرمانی را کاهش می دهد.

ادامه مطلب...
Scroll to Top